Mitä teemme

What we do

Verkkokurssien suunnittelu, toteutus ja arviointi

Tarjoamme design-tukea: voimme auttaa sinua kurssin suunnittelussa sekä antaa kehittävää palautetta suunnittelemastasi kurssista.

Videoteknologian pedagoginen hyödyntäminen

Autamme videoteknologian ja videon käytön erilaisissa tilanteissa; ohjaus, etäopetus, työskentely, videopohjainen oppimateriaalituotanto jne.

Kehittäminen ja tiedon jakaminen

Kehitämme korkeakoulun toimintaa ja digipedagogiikkaa, nuuskimme trendejä, kokeilemme uusia ratkaisuja ja jaamme tietoa ja hyviä käytänteitä.

Henkilöstön kouluttaminen

Räätälöimme ja toteutamme henkilöstökoulutuksia työyhteisöjen tarpeiden mukaisesti.

YLEISTÄ

General stuff about us

TAMKin digimentoriverkosto aloitti toimintansa 1.1.2016. Yhdessä sisäisten kumppaniemme kanssa tehtävänämme on edistää TAMKissa digioppimisen ja -opetuksen kehittämisen poikkileikkaavuutta ja tuen saavutettavuutta, uusien tuottavasti ja luovasti teknologiaa hyödyntävien käytäntöjen tehokkaampaa leviämistä, avoimempaa ja vaikuttavampaa tiedon ja osaamisen jakamista sekä digioppimiseen ja -opetukseen liittyvien resurssien laadun ja vaikuttavuuden parantumista.

KEITÄ OLEMME

Who we are

Susanna Saarinen

Digimentoriverkoston koordinaattori, erikoissuunnittelija/laadunhallinta ja kehittäminen
050 311 9795 susanna.saarinen@tamk.fi

Matti Karlsson

Digimentori, Liiketoiminta ja palvelut-yksikkö, lehtori
040 668 4045 matti.karlsson@tamk.fi Pääkampus, B4-08

Henri Annala

Digimentori, Hyvinvointi- ja sosiaalipalvelut-yksikkö, lehtori
050 311 9698 henri.annala@tamk.fi Pääkampus, S8-04 https://www.linkedin.com/pub/henri-annala/60/b57/188

Juho Tiili

Digimentori, Teollisuusteknologia & Rakentaminen ja teknologia-yksikkö, lehtori
040 846 2537, juho.tiili@tamk.fi, Pääkampus, B6-12

Sami Suhonen

Digimentori, Teollisuusteknologia & Rakentaminen ja teknologia-yksikkö, koulutuspäällikkö
040 843 1743, sami.suhonen@tamk.fi, Pääkampus, E1-08, https://fi.linkedin.com/in/sami-suhonen-8633332

Carita Forsgren

Digimentori, Taide, musiikki ja media-yksikkö, lehtori
050 463 2170, carita.forsgren@tamk.fi Mediapolis, https://fi.linkedin.com/in/carita-forsgren-5743155, @CaritaForsgren

Ville Haapakangas

Digimentori, Teollisuusteknologia & Rakentaminen ja teknologia-yksikkö, lehtori
050 528 7013, ville.haapakangas@tamk.fi, Pääkampus, A3-11

Jori Leskelä

Digimentori, Ammatillinen opettajankoulutus, yliopettaja
040 800 4994, jori.leskela@tamk.fi, Pääkampus, D1-11

Marja Keränen

Digimentori, Ammatillinen opettajankoulutus, lehtori

Taru Lehtimäki

Digimentori, Terveyspalvelut-yksikkö, lehtori
050 591 6383 taru.lehtimaki@tamk.fi, Pääkampus, S3-10

Harri Saarinen

Digimentori, Taide, musiikki ja media-yksikkö, lehtori
040 835 3499 harri.saarinen@tamk.fi Pääkampus, C3-07

Katri Viitanen

Digimentori, TAMK EDU-yksikkö, suunnittelija
050 3215 148 katri.viitanen@tamk.fi Pääkampus, P1-10

LINKKEJÄ, VINKKEJÄ, TARINOITA

Useful tips and links, stories

Älykäs kampus?

Read full article

Vuosi takana digimentoritoimintaa

Read full article
kuva2

”Smart University Design Lab” – Potkua korkeakoulun digiloikkaan!

Read full article
489905205.jpg

Verkkokurssi verkkokurssin rakentamisesta TAMKin opettajille / An Online Course about Building an Online Course for TAMK Teachers

Read full article