Mitä teemme

What we do

Verkko- ja monimuotokurssien suunnittelu, toteutus ja arviointi

Tarjoamme design-tukea: voimme auttaa sinua kurssin suunnittelussa sekä antaa kehittävää palautetta suunnittelemastasi kurssista.

Videoteknologian pedagoginen hyödyntäminen

Autamme videoteknologian ja videon käytön erilaisissa tilanteissa; ohjaus, etäopetus, työskentely, videopohjainen oppimateriaalituotanto jne.

Kehittäminen ja tiedon jakaminen

Kehitämme korkeakoulun toimintaa ja digipedagogiikkaa, nuuskimme trendejä, kokeilemme uusia ratkaisuja ja jaamme tietoa ja hyviä käytänteitä.

Henkilöstön kouluttaminen

Räätälöimme ja toteutamme henkilöstökoulutuksia työyhteisöjen tarpeiden mukaisesti.

YLEISTÄ

General stuff about us

TAMKin digimentoriverkosto aloitti toimintansa 1.1.2016. Yhdessä sisäisten kumppaniemme kanssa tehtävänämme on edistää TAMKissa digioppimisen ja -opetuksen kehittämisen poikkileikkaavuutta ja tuen saavutettavuutta, uusien tuottavasti ja luovasti teknologiaa hyödyntävien käytäntöjen tehokkaampaa leviämistä, avoimempaa ja vaikuttavampaa tiedon ja osaamisen jakamista sekä digioppimiseen ja -opetukseen liittyvien resurssien laadun ja vaikuttavuuden parantumista.

KEITÄ OLEMME

Who we are

Matti Karlsson

Digimentori, Liiketoiminta ja palvelut-yksikkö, lehtori
040 668 4045 matti.karlsson@tamk.fi Pääkampus, B4-12

Henri Annala

Digimentori, Liiketoiminta ja palvelut -yksikkö, lehtori
050 311 9698 henri.annala@tamk.fi Pääkampus, B4-21

Juho Tiili

Digimentori, Teollisuusteknologia & Rakentaminen ja teknologia-yksikkö, lehtori
040 846 2537, juho.tiili@tamk.fi, Pääkampus, E1-07

Sami Suhonen

Digimentori, Teollisuusteknologia & Rakentaminen ja teknologia-yksikkö, koulutuspäällikkö
040 843 1743, sami.suhonen@tamk.fi, Pääkampus, F1-01,

Carita Forsgren

Digimentori, Taide, musiikki ja media-yksikkö, lehtori
050 463 2170, carita.forsgren@tamk.fi Mediapolis

Ville Haapakangas

Digimentori, Teollisuusteknologia & Rakentaminen ja teknologia-yksikkö, lehtori
050 528 7013, ville.haapakangas@tamk.fi, Pääkampus, A3-11

Harri Saarinen

Digimentori, Tietojenkäsittelyn koulutus-yksikkö, lehtori
040 835 3499 harri.saarinen@tamk.fi Pääkampus, C3-07

Katri Viitanen

Digimentori, TAMK EDU-yksikkö, suunnittelija
050 3215 148 katri.viitanen@tamk.fi Pääkampus, B1-12b

Nina Smolander

Digimentori, Terveys- ja sosiaalipalvelut -yksikkö, opettaja
0406352526 nina.smolander@tamk.fi Pääkampus, B4-30

Marja Jaronen

Digimentori, Terveys- ja sosiaalipalvelut -yksikkö, lehtori
0503119707 marja.jaronen@tamk.fi Pääkampus, T1-07

Teija Lehto

Digimentori, Ammatillinen opettajankoulutus, erikoissuunnittelija
0505936492 teija.lehto@tamk.fi Pääkampus, B5-17

Kati Borg

Digimentori, Terveys- ja sosiaalipalvelut -yksikkö , lehtori

Sanna Sintonen

Digimentoriverkoston koornaattori, Floworks, Erikoissuunnitteluja, E-oppiminen
050 409 8471 sanna.sintonen@tamk.fi Pääkampus, B3-14

Jarmo Vihmalaakso

Digimentoriverkoston koordinaattori, Floworks, Suunnittelija, E-oppiminen
050 560 3169 jarmo.vihmalaakso@tamk.fi Pääkampus, B3-14

Susanna Saarinen

Digimentoriverkoston koordinaattori, erikoissuunnittelija/laadunhallinta ja kehittäminen
050 311 9795 susanna.saarinen@tamk.fi